Až se příště stane, že zaspíte a nebudete ráno stíhat téměř nic jiného, než se obléknout a vyrazit, zvládnete to s přehledem a ještě u toho budete vypadat dobře. Už totiž budete znát naše triky, jak si ranní úpravy velmi výrazně zkrátit.

Jak tedy vypadat dobře a upraveně, když máte jen naprosté minimum času?

1) Minimum make-upu

S make-upem vždycky pleť vypadá líp, natož když má pár nedostatků, které je potřeba zakrýt. Není však nutné ho nanášet v silné vrstvě na celou tvář. Precizně ho rozetřít totiž trvá celou věčnost. Aplikujte ho proto jenom tam, kde je to skutečně potřeba, tedy pod oči nebo tam, kde je pleť zarudlá a potřebuje sjednotit. Stačí přitom jen tenká vrstvička, která potom nebude vůbec vidět. Ještě lepší ale je make-up vynechat úplně a pracovat jen s korektorem.

2) Důkladné odličování

Na snadnější líčení myslete už večer a důkladně tvář zbavte všech zbytků líčidel a dalších nečistot. Všechen make-up, pudr i tvářenka se bude ráno mnohem lépe nanášet a nebude vytvářet fleky, které se někdy tvoří právě z důvodu, že na tváři zůstala nějaká špína. Ze stejného důvodu je dobré pravidelně čistit všechny štětce. Když jsou špinavé, nanášejí líčidla nerovnoměrně, čímž opět vznikají mapy, které se ráno možná často snažíte donekonečna zamaskovat.

3) Krém v lednici

Pokud ráno bojujete především s tím, že se před zrcadlem nekonečně dlouho snažíte zakrýt, že jste nevyspalá, oteklá a máte kruhy pod očima, pak dejte všechny své krémy do lednice. Ráno vás příjemně osvěží, probudí a otoky zredukují. Špatné není ani mít v lednici termální vodu či klasický rozprašovač naplněný vodou z vodovodu. Ráno si dáte spršku a chlad okamžitě pomůže.

3) Ukliďte si kosmetiku

Jestli máte jeden velký koš se všemi druhy líčidel a možná i další kosmetikou, nemůžete se divit, že vám to ráno tak trvá. Nejen že každý korektor mezi množstvím produktů hledáte déle, ale ještě navíc vás to svádí zkoušet i další přípravky, bez kterých byste se ale klidně obešla. Takže si sežeňte jednu malou taštičku, krabičku nebo třeba poličku a tam vyskládejte jen ty úplně nejdůležitější věci, které ráno potřebujete. Od všeho tam bude jen jeden, váš nejoblíbenější odstín, a pokud třeba linky neaplikujete každý den, na tomhle místě nemají co dělat.

4) Dva v jednom

Snad všechno, na co si v kosmetice vzpomenete, se dnes vyrábí ve formě dva, nebo dokonce tři či čtyři v jednom. O BB nebo CC krémech, které spojují účinky krému a make-upu jste už jistě slyšela. Existují ale třeba i tvářenky, které se dají nanášet také na rty či místo stínů. Takovou tužku na obočí si rovnou kupte se zabudovaným kartáčkem, ať nemusíte lovit o další věc víc. A takový kokosový olej můžete použít místo krému, balzámu na rty, oleje do vlasů a vlastně si jím pleť můžete ráno i vyčistit.

5) Červená rtěnka

Je to sice už trochu klišé, ale stále to platí. Když si tak úplně nestíháte nalíčit oči, či zakrýt tmavé kruhy pod nimi, prostě si zvýrazněte rty. Kate Moss se dokonce jednou nechala slyšet, že když se stane, že usne nalíčená, prostě ráno vstane, nechá si pořád to samé líčení, jen přidá červenou rtěnku, a prý nikdy nikdo nic nepozná. Co víc, budete nalíčená podle posledních trendů, protože co se týče rtěnek, letos na jaře znovu platí, že by měly být nošené samostatně. V posledních letech totiž tenhle trend dospěl tak daleko, až se zdálo, že jsou barevné rty samozřejmostí a můžeme k nim nosit klidně i odvážné kouřové líčení. Letos je buď jedno, nebo druhé.

7) Upravené obočí

Jestli je něco, čemu byste ráno čas skutečně věnovat měla, je to hydratace a sjednocení odstínu pleti a úprava obočí. Možná ještě růžová tvářenka, která zamaskuje veškerý stres a únavu. Jakmile zvládnete tohle, můžete klidně jít, protože budete upraveně, i když jste na řasenku nebo rtěnku ani nesáhla.

8) Obarvené řasy

Je to sice investice, ale necháte-li si nabarvit, nebo prodloužit řasy, budete každý den vypadat jak nalíčená, přestože se na řasenku ani nepodíváte. To samé platí o obočí. Nechte si ho profesionálně upravovat i barvit, jeho ranní zvýraznění pak bude trvat kratší dobu.

9) Trvalá depilace

Obzvlášť v teplejším období roku ráno ztrácíme spoustu času holením nohou. Nikdo nechce chodit v sukní s chloupky na nohou, ale není čas ztrácet čas. Proto zvažte, zda by se vám nevyplatilo začít chodit na profesionální voskovou depilaci, nebo ještě lépe, nechte si chloupky trvale odstranit laserem.

10) Přeskočte sprchu

Jestli jste chorobní nestíhači, zvykněte si dát si sprchu večer před spaním, a nikoli až ráno. Pokud to děláte dvakrát denně, pak věřte, že to skutečně není potřeba. Naopak, voda i sprchové gely vysušují, takže jste sami proti sobě. Jestli ráno chodíte do sprchy, protože si potřebujete denně mýt vlasy, dělejte to v předklonu ve vaně. Postáváním ve sprše opravdu ztrácíte spoustu drahocenného času. A vůbec nejlepší bude, když si budete mýt vlasy rovněž už večer. Aspoň jim dáte šanci přirozeně uschnout a nemusíte je ničit horkým vzduchem fénu. Pokud se vám hodně mastí, ráno si pak už jen pomožte suchým šamponem.