Znáte to jistě samy – nejdřív stačí obyčejný mastný krém v kelímku, pak se v drogerii zaměříte na krémy s označením 20+ nebo 30+ a tajně se těšíte na první vrásky a jak s nimi začnete bojovat. Aspoň tak jsem to měla já a moje máma se mi kvůli tomu smála. Teď už vím proč – ten boj totiž není zas taková sranda. A hlavně moje naivní představa, že se jednou konečně přestanu vyhýbat produktům s magickým označením Q10, poprvé je použiju a malé vrásky zmizí jako mávnutím proutku, mi dnes přijde neobyčejně tragikomická.

Tzv. anti-aging je totiž mnohem komplexnější záležitost než jen správný krém. A odborníci jsou se mnou za jedno v tom, že nejlepším základem je prevence a zdravý životní styl. Se stárnutím se totiž bojuje na všech frontách – dobrou náladou a pozitivním přístupem k životu, zdravým stravováním a pravidelným pohybem, dostatkem spánku a hydratací organismu. Jde vám z toho hlava kolem? Nikdo (ani vy samy) po vás nemůže chtít, abyste ze dne na den změnily svůj dosavadní životní styl, to ani není dlouhodobě možné. Pokud ale máte dostatečně silnou motivaci a vydáte se k udržení své krásy krůček po krůčku, pak máte velkou šanci na úspěch.

Nutno říct, že dnešní doba a současné trendy nabízí mnoho způsobů, jak nám naši snahu ulehčit – obchody se zdravou výživou, smoothie bary a nejrůznější kurzy cvičení dnes určitě míjíte na každém kroku. Každý dnes ví, jak důležité je hodně pít a jíst vitamíny, kosmetické firmy se předhánějí v tom, která nejlépe hydratuje vaši pokožku. Poslední bod považuji za velmi zásadní a vždy doporučuji pobavit se o něm s kosmetičkou – ze Salonu Korunka vím, jak často se ženám stává, že špatně diagnostikují svůj typ pleti a dostanou se tak do začarovaného kruhu. Druhým základním problémem je, že podceňují hydrataci – jak vnitřní, tak vnější.

V letním období je tento problém ještě palčivější – organismus se zahřívá, krev se městná blíže k pokožce, aby se ochladila a celým povrchem těla odpařujeme mnohem více vody než jindy. Výsledek je patrný zejména na obličeji, jehož pleť je rázem zarudlá a křehká, soli z potu narušují její ochranné vrstvy, o make-upu ani nemluvě. Krátce řečeno, léto představuje pro naši pleť velkou zátěž – ať už je vám 20 nebo 50.

Vyzkoušela jsem různé hydratační krémy a termální vody, ale na rozpálené město je prostě všechno krátké. A pak paní Jana Petráková, majitelka Salonu Korunka, přišla s tímhle úžasným řešením jménem Skin Up. Nejdřív mi celý koncept zněl trochu kosmicky, ale když jsem ho poprvé vyzkoušela a příjemný chlad na obličeji cítila ještě v tramvaji po cestě ze salonu, musela jsem uznat, že na tom něco bude.

SkinUp je přístroj velikosti menšího mobilního telefonu, který se nabíjí přes počítač USB kabelem a po odejmutí zadního krytu ho jednou za 4-6 týdnů doplníte vybraným sérem z produkce italské farmaceutické firmy. Těchto sér je několik druhů, liší se pouze parfemací (všechny jsou velmi příjemné, doporučuji Fík s růží nebo Santalové dřevo), ale každé obsahuje stejné aktivní složky: kyselinu hyaluronovou, kyselinu lipoovou, aloe vera a koenzym Q10.

A konečně jak to funguje: přístroj vyndáte kdykoli z kabelky a odsunete přední kryt, čímž se aktivuje malá tryska. Z té vychází mikroskopická pára – Skin Up totiž funguje na principu ultrazvuku, kterým kapičky séra rozbíjí na jednotlivé molekuly a vysílá je ven v podobě obláčku chladivé páry. Skin Up přiblížíte k obličeji (nebo jakékoli jiné části těla) a 30 vteřin se necháte hýčkat. Tryska se po uplynutí nastaveného času sama deaktivuje. Díky své mikroskopické povaze se částice séra dostanou do hlubších vrstev pokožky než obyčejná micelární nebo termální voda ve spreji. Skin Up se doporučuje používat po celý rok, ale obzvlášť v létě, kdy je pleť vystavovaná slunci a vrásky vznikají snadněji než po zbytek roku.
SkinUp je zatím k dostání výhradně v Salonu Korunka a na e-shopu. Skvělá zpráva ale je, že do 31. července si jej v Salonu můžete zdarma vyzkoušet a vyptat se na cokoli, co by vás ještě zajímalo. Další informace a přehled všech cen najdete na www.skinup.cz, nebo v Salonu Korunka na Korunní 4 (tel. č. 222 518 919). Krásné léto všem!